Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №   636/4481/14-к

провадження    1-кп/636/309/14

В И Р О К

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

20 листопада 2014   року                                                                                м. Чугуїв

Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Панаід  І.В.,

при секретарі - Зайцевій Т.Г.,

за участю військового прокурора Харківського гарнізону Глумакова А.С.,

обвинуваченого ОСОБА_2

захисника обвинуваченого адвоката Панасенко П.П.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні   в залі суду кримінальне провадження відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Малинівка Чугуївського району Харківської області, українця, громадянина  України, одруженого, з вищою освітою, раніш не судимого , начальника служби  ракетно-артилерійського озброєння військової частини А0501, майора, який проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263, ч.1 ст.410   КК України,

 

 

в с т а н о в и в :

 

Майор ОСОБА_2, будучи військовослужбовцем військової частини А0501, приблизно 13-14 серпня 2014 року, близько 11-00 години, перебуваючи на станції «Коробочкіне» Куп'янської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці, розташованої на території Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області, в порушення вимог статей 1,3 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», статей 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст..4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, привласнив зброю, бойові припаси та військове майно військової частини А0998: автомати АКС-74у заводські номери НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, гранати РГД-5 в кількості 37штук з запалами УЗРГМ, гранату Ф-1 (1шт.) з запалом УЗРГМ, патрони калібру 7,62мм. у кількості 880 шт., а також запасні частини та комплектуючи до стрілецької зброї: бойових зворотних пружин від АК-74 у кількості 54шт., перевідників вогню від АК-74 у кількості 31 шт., прицільних планок від АК-74 у кількості 16шт., газових трубок від АК-74 у кількості 11 шт.,  ствольних накладок від АК-74 у кількості 9 шт., кришок ствольних коробок у кількості 2 шт., ствольної коробки (1 шт.), затворної рами з газовим поршнем (1шт.), затворної рами з затвором від АКМ (1шт.) та стволу  ПК (1шт.), загальною вартістю 9761,96грн.

Він же, продовжуючи злочинну діяльність, таємно, незаконно, без передбаченого Положенням про дозвільну систему, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №576 від 12 жовтня 1992 року (зі змінами) та Інструкцією про порядок виготовлення, придбання,зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної та холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженого наказом МВС України №662 від 21 серпня 1998 року (зі змінами), дозволу, незаконно транспортував на власному транспортному засобі марки ВАЗ-2108  державний реєстраційний номер НОМЕР_1 зі станції «Коробочкіне»  Куп'янскої дирекції залізничних перевезень Південної залізниці  до належного йому гаражу НОМЕР_8 в Обслуговуючому кооперативі гаражного кооперативу «Гвардієць в м.Чугуєві», розташованому по вул.Мухіна, 46 в м.Чугуєві, та в подальшому в ньому незаконно зберігав до вересня 2014 року зброю: автомати АКС -74у заводські номери НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, а також бойові припаси: гранати РГД-5 в кількості 37штук з запалами УЗРГМ, гранату Ф-1 (1шт.) з запалом УЗРГМ, патрони калібру 7,62мм. у кількості 880шт.

Він же, у середині серпня 2014 року, точна дата в ході досудового розслідування не встановлена, на автозаправці «Лілія», розташованого за адресою: Чугуївський район, с.Клугіно-Башкирівка, 538-км. автотраси Київ-Харків-Довжанський, збув гр.ОСОБА_4 вогнепальну зброю - автомат АКС-74у заводський номер НОМЕР_3.

Він же 31 серпня 2014 року, точний час в ході досудового розслідування встановлено не було, продовжуючи свою злочинну діяльність по збуту вогнепальної зброї, на автозаправці «Лілія», розташованого за адресою: Чугуївський район, с.Клугіно-Башкирівка, 538-км. автотраси Київ-Харків-Довжанський, збув гр.ОСОБА_4 вогнепальну зброю - автомати АКС-74у заводські номери НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7.

Вказаними діями   ОСОБА_2 вчинив злочини, передбачені ч.1 ст.410 КК України - привласнення військовослужбовцем зброї, бойових припасів та іншого військового майна, а також ч.1 ст.263 КК України, тобто незаконне носіння, зберігання та збут вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

04 листопада 2014 року між обвинуваченим та прокурором укладена угода про визнання винуватості, згідно з якою ОСОБА_2 беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні злочинів, передбачених у ч.1 ст.263 КК України, а також ч.1 ст.410 КК України та зобов'язався  сприяти досудовому розслідуванню.

Сторони вищевказаної угоди погодились на призначення покарання ОСОБА_2  за ч.1 ст.263 КК у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки, за ч.1 ст.410 КК України у вигляді позбавлення волі на 5 (п'ять) років. За сукупністю скоєних кримінальних правопорушень у відповідності до статті 70 КК України остаточне покарання призначити шляхом поглинення менш  суворого покарання більш суворим  у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі із звільненням на підставі ст.75 КК України від відбування покарання з випробовуванням.

У підготовчому судовому засіданні прокурор, обвинувачений та його захисник адвокат Панасенко П.П. просили суд затвердити вищевказану угоду.

Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд виходить з наступного.

Відповідно до вимог ст. 468 КК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно до вимог ч. 4 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої   чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Злочини, у вчиненні яких обвинувачений визнав себе винуватим, є злочином середньої тяжкості та тяжким злочином.

Судом з'ясовано, що обвинувачений цілком розуміє наслідки затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, а також наслідки її невиконання, передбачені ст.476 КПК України.

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Також судом з'ясовано наступні обставини: умови угоди не суперечать вимогам КПК України та закону, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб; правова кваліфікація кримінального правопорушення є правильною. Будь-яких підстав вважати, що умови угоди не відповідають інтересам суспільства, а укладення угоди не було добровільним,   у суду немає.

Наслідки укладення обвинуваченим та прокурором та затвердження судом угоди про визнання винуватості роз'яснені обвинуваченому як під час укладення цієї угоди, так і під час проведення підготовчого судового засідання.

Обвинувачений за місцем служби характеризується позитивно, на обліку у лікарів нарколога, психіатра не перебуває, має на утриманні малолітніх дітей ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимий.

Обставиною, яка пом'якшує покарання, відповідно до   ст.66 КК України, є щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до   ст.67 КК України, не встановлено.

Враховуючи, що угода про визнання винуватості від 04 листопада  2014 року була укладена добровільно, відповідає закону та не порушує права, свободи, інтереси сторін та інших осіб, її форма та зміст відповідають вимогам   КПК та   КК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження цієї угоди і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання, яке відповідає ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

За таких обставин суд вважає доведеним в судовому засіданні те, що ОСОБА_2    привласнив зброю, бойові припаси та інше військове майно, а також вчинив незаконне носіння, зберігання та збут вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу. Суд кваліфікує вказані дії обвинуваченого за ч.1   ст.410 КК України та ч.1 ст.263 КК України.

Процесуальні  витрати по справі згідно статті 124 КПК України підлягають стягненню з обвинуваченого.

Цивільний позов не заявлений.

Питання про речові докази необхідно вирішити відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 373, 374,   475 КПК України, суд,-

 

УХВАЛИВ :

 

Угоду від 04 листопада  2014року   між військовим  прокурором Харківського гарнізону радником юстиції Глумаковим А.С.  та ОСОБА_2  у кримінальному провадженні №12014220000000775 про визнання винуватості за ч.1 ст.263, ч.1 ст.410  КК України - затвердити.

Визнати ОСОБА_2 винуватим за ч.1 ст.263 КК України та призначити йому  узгоджене покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.

Визнати ОСОБА_2 винуватим за ч.1 ст.410 КК України та призначити йому  узгоджене покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років.

Відповідно до ч.1 ст.70 КК України за сукупністю скоєних кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, визначити остаточне покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2  від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 2 (два) роки та з покладенням відповідно до п. 2, п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 76 КК України обов'язку не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, навчання; періодично з'являтися для реєстрації в кримінально - виконавчій інспекції.

Речові докази по справі повернути до військової частини за належністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер   НОМЕР_2  на користь держави судові витрати по справі за проведення вибухотехнічної експертизи № 417 від 04.11.14р. у сумі 2661, 12грн.(дві тисячі шістсот шістдесят одна гривня 12коп.), за проведення судово-балістичної експертизи №437 від 25 жовтня 2014 року у сумі 2767,05 грн. (дві тисячі сімсот шістдесят сім гривень 05коп.), за проведення судово-балістичної експертизи №424 від 19.09.14р. у сумі 1467,00грн. (одна тисяча чотириста шістдесят сім гривень 00 коп.).

Міру запобіжного заходу, обрану на досудовому слідстві продовжити до набрання цим вироком законної сили, після чого скасувати.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом 30 діб після проголошення з підстав, передбачених ст. 394 КПК України.

 

Суддя