Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.07.2015р.                                                                                   м. Харків

Московський районний суд  м. Харкова у складі:

головуючого судді Харченко А.М.

при секретарі Горборуковій М.О.,

розглянувши заяву представника позивачів адвоката Панасенко П.П. ОСОБА_1, ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про забезпечення позову,

В С Т А Н О В И В :

17.06.2015 р. ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції, в якому просили Договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, укладений 4 грудня 2012 року між продавцями ОСОБА_6, ОСОБА_4 та покупцем ОСОБА_5 визнати недійсним; визнати недійсною та анулювати реєстрацію права власності, здійснену 11 грудня 2012 року за відповідачем ОСОБА_5 зазначеної квартири.

16 липня 2015 р. представник позивачів адвокат Панасенко П.П. звернувся до суду з заявою, в якій просить в порядку забезпечення позову накласти арешт на майно - квартиру АДРЕСА_1, заборонити продаж, дарування і яке-небудь відчуження зазначеної квартири, а також реєстрацію зміни власника і права власності спірної квартири. В обґрунтування заяви  посилався на ті обставини, що ОСОБА_6 був батьком позивачів. Він з 1996 року страждав психічним захворюванням та мав другу групу інвалідності. 13 травня 2002 року ОСОБА_6 та його батько відповідач ОСОБА_4 приватизували 3-кімнатну квартиру АДРЕСА_2, в якій на той час проживали. 4 грудня 2012 р. ОСОБА_6 та його батько ОСОБА_4 уклали договір купівлі-продажу квартири з ОСОБА_5 На момент вчинення вказаного правочину ОСОБА_6 страждав психічним захворюванням, перебував у хворобливому стані з приводу зазначеного захворювання. Після продажу квартири він скаржився, що йому нічого не залишилося. Опікунство над ОСОБА_6 не оформлювалося, дозвіл на відчуження квартири опікунською радою не надавався. 1 лютого 2015 року ОСОБА_6 помер внаслідок параноїдальної шизофренії. Після відкриття спадщини після смерті ОСОБА_6 позивачі дізналися про те, що в день продажу ОСОБА_6 та ОСОБА_4 квартири АДРЕСА_2 4 грудня 2012 року відповідач ОСОБА_4 придбав на своє імя квартиру АДРЕСА_3, яку 25 березня 2013 року подарував своїй доньці ОСОБА_7 Позивачі вважають, що під час укладення договору купівлі-продажу 04 грудня 2012 р. ОСОБА_6 внаслідок свого психічного захворювання не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними, що є підставою для визнання вказаного правочину недійсним. При цьому його діти ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були позбавлені права отримати належну ОСОБА_6 частину квартири у власність в порядку спадкування. Нинішній власник зазначеної квартири ОСОБА_5 може продати її, що в подальшому ускладнить або унеможливить виконання рішення суду.

Ухвалою суду від 21.07.2015 р. провадження у зазначеній справі відкрито.

Відповідно до ч.3 ст. 151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.

Розглянувши заяву представника позивачів адвоката ОСОБА_3, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що вона підлягає задоволенню, так як невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.

Керуючись ст. ст. 151 - 153  ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Заяву представника позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 адвоката Панасенко П.П. про забезпечення позову - задовольнити.

Заборонити відчуження, передачу в заставу квартири АДРЕСА_4, зареєстрованої на імя ОСОБА_5.

Заборонити державному реєстратору прав на нерухоме майно вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції зміни власника і права власності квартири АДРЕСА_5.

Ухвалу для виконання негайно направити до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, Одинадцятій Харківській державній нотаріальній конторі.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.

Особами, які не були присутні в судовому засіданні, ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Суддя                                                                                                                                   Харченко А.М.