Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2016 року  Дергачівський районний суд Харківської області у складі : головуючого      судді -                               Остропілець Є.Р.

при секретарі -                               Бурлаковій А.О.,

розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ПН ХМНО ОСОБА_3 « Про встановлення факту нікчемності і визнання договорів купівлі-продажу недійсними, поновлення державної реєстрації права власності та виселення», зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Про визнання права власності»,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Дергачівського районного суду Харківської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ПН ХМНО ОСОБА_3 « Про встановлення факту нікчемності і визнання договорів купівлі-продажу недійсними, поновлення державної реєстрації права власності та виселення» та зустрічна позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Про визнання права власності».

В судовому засіданні від 26.07.2016 року представник позивача за первісним позовом ОСОБА_1 ОСОБА_4 ОСОБА_5 до закінчення розгляду справи покинула судове засідання і не подала заяву про розгляд справи у її відсутність.

Заслухавши, думку представників відповідачів за первісним позовом адвоката Панасенко П.П. та ОСОБА_6, які наполягали на залишенні позову ОСОБА_1 без розгляду і крім того просили суд позов ОСОБА_2 також залишити без розгляду, оскільки подали зустрічну позовну заяву лише як спосіб захисту прав та інтересів ОСОБА_2. М.М. , суд приходить до висновку про залишення позову ОСОБА_1 і позов ОСОБА_2 без розгляду .

Відповідно до п. 9 ч.1 ст. 207 ЦПК України , суд постановлює ухвалу про залишення заяви без розгляду , якщо позивач до закінчення розгляду справи покинув судове засідання та не подав заяву про розгляд справи за його відсутності .

Крім цього, ухвалою Дергачівського районного суду від 20 січня 2016 року накладено арешт на житловий будинок, що розташований за адресою: вул.Артема -29 м. Дергачі Харківської області, заборонено державному реєстратору прав на нерухоме майно вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,заборонено відчужувати, надавати довідки на відчуження, а також вчиняти будь-які дії повязані з відчуженням житлового будинку.

Згідно ч.3 ст. 154 ЦПК України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.

Відповідно до ст. 154 ч. 6 ЦПК України якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про скасування заходів забезпечення позову, оскільки залишивши позов без розгляду обставини, що можуть ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду відсутні .

Керуючись п.9 ч.1 ст. 207 , ч.3,6 ст. 154 ЦПК України суд ,-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ПН ХМНО ОСОБА_3 « Про встановлення факту нікчемності і визнання договорів купівлі-продажу недійсними, поновлення державної реєстрації права власності та виселення» та зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 Про визнання права власності»- залишити без розгляду.

Розяснити позивачу ОСОБА_1 та його представнику ОСОБА_4 ОСОБА_5 , що після усунення умов, що були підставою для залишення позову без розгляду , він має право звернутися до суду з цим позовом повторно.

Ухвалу Дергачівського районного суду Харківської області від 20 січня 2016 року про накладання арешту шляхом заборони державному реєстратору прав на нерухоме майно вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом заборони відчужувати, надавати довідки на відчуження, а також вчиняти будь-які дії повязані з відчуженням житлового будинку, що розташований за адресою: вул.Артема -29 м. Дергачі Харківської області скасувати .

Ухвалу для виконання направити в виконавчу службу Дергачівського районного управління юстиції в Харківській області та Дергачівську районну державну адміністрацію Харківської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було поставлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                          Є. Р. Остропілець