Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Справа № 638/20687/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«22» лютого 2017 р. Дзержинський районний суд м.Харкова у складі:

слідчого судді - Штих Т.В.,

при секретарі -  Чаленко Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність працівників Шевченківського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-

встановив:

До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла скарга ОСОБА_1, подана в порядку ст. 303 КПК України, у якій заявник просить зобовязати працівників Шевченківського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви про кримінальне правопорушення від 13 грудня 2016 року та розпочати досудове розслідування.

В обґрунтування скарги заявник посилався на те, що він 13 грудня 2016 року звернувся до поліції з заявою, де повідомляв про вчинений злочин. Проте жодних дій з приводу вказаної заяви не вчинено. Таким чином, відомості про вчинення кримінального правопорушення, що містилися у заяві скаржника не були внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань протягом строк , встановленого ч. 1 ст. 214 КПК України.

У судовому засіданні заявник доводи скарги підтримав в повному обсязі. Просив скаргу задовольнити.

Представник Шевченківського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області про дату, час та місце розгляду скарги повідомлений судом своєчасно та належним чином, проте в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив.

Відсутність субєкта оскарження, у відповідності до ч.3 ст. 306 КПК України, не є перешкодою для розгляду скарги.

Суд, заслухавши пояснення заявника, дослідивши надані докази, приходить до наступного.

В ч. 1 ст. 303 КПК України визначено рішення, дії чи бездіяльністьслідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження, серед яких, відповідно до п.1 ч.1ст.303 КПК Українипередбачено право оскаржити бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

За правилами ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобовязаний внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Частиною 3 ст. 307 КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 303-307, 309, 372, ч. 2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність працівників Шевченківського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області , яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задовольнити.

Зобовязати працівників Шевченківського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області організувати внесення у встановленому порядку до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань відомостей за заявою ОСОБА_1 про вчинення кримінального правопорушення від 13.12.2016 р.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя     Т.В. Штих.