Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Справа № 641/3155/1

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2017 року  Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді Григор єва Б.П.

при секретарі Вакуленко Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою представника ОСОБА_1 адвоката Панасенко П.П., заінтересована особа: Приватний нотаріус ХМНО ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин з її рідною сестрою ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4.

В обгрунтування заява ОСОБА_1 зазначила, що вона є рідною сестрою ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4, яка померла 05.12.2006 року. 30 жовтня 2016 року помер її рідний племінник, син її сестри ОСОБА_3 - ОСОБА_5 Після смерті ОСОБА_5 залишилася спадщина. Спадкодавець ОСОБА_5 окрім її інших спадкоємців не має, у зареєстрованому шлюбі не перебував. 19 листопада 2016 року вона своєчасно звернулася з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 28 квітня 2017 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у звязку з тим, що у спадковій справі не наявні всі необхідні документи для підтвердження родинних відносин з ОСОБА_5, а саме: у спадковій справі відсутні необхідні документи для підтвердження родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_3 З ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4 вона є рідною по батьку ОСОБА_6. У звязку з неможливістю самостійно отримати документи, підтверджуючі родинні відносини між нею і ОСОБА_3, вона змушена звернутись для встановлення факту родинних відносин до суду. Встановлення факту родинних відносин з сестрою ОСОБА_3 необхідно для оформлення спадщини та одержання свідоцтва про право на спадщину.

Представник заявника в судове засідання не з?явилась, надала до суду заяву про розгляд справи в її відсутність, доводи заяви підтримава,просила заяву задовольнити.

Представник заінтересована особа - Приватний нотаріус ХМНО ОСОБА_2 в судове засідання не з′явилась, надавши заяву про розгляд справи в її відсутність.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, вважає ,що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла 05.12.2006 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть №101001 від 06 грудня 2006 року.

30 жовтня 2016 року помер син ОСОБА_3 - ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть № 567081 від 02 листопада 2016 року.

19 листопада 2016 року заявник ОСОБА_1 звернулася з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2

28 квітня 2017 року листом № 191/02-14 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у звязку з тим, що у спадковій справі не наявні всі необхідні документи для підтвердження родинних відносин з ОСОБА_5, а саме: у спадковій справі відсутні необхідні документи для підтвердження родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_3

ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4 по батьку ОСОБА_6.

На запит приватного нотаріуса ХМНО ОСОБА_2 було надано довідку, згідно з якою записами в метричній книзі Косьмо-Даміанівської церкви сл. Тернова Вовчанського повіту Харківської губернії підтверджено, що ОСОБА_6 є батьком ОСОБА_3

Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_2 для отримання інших документів, підтверджуючих родинні відносини між ОСОБА_1 і ОСОБА_3 було направлено запити до Житлово-експлуатаційної організації, до державних архівів та в інші органи, на які отримано відповіді про відсутність будь-яких відомостей, відповідні запити та відповіді містяться в спадковій справі.

Відсутність відомостей про родинні відносини між ОСОБА_1 і ОСОБА_3 обумовлено зокрема тим, що ОСОБА_1 народилася 01 травня 1938 року, ОСОБА_3 - 11 січня 1919 року, тобто в період коли відповідні відомості належним чином документально не фіксувались, а зафіксовані у документах відомості були втрачені у звязку з часом, що пройшов.

У звязку з неможливістю самостійно отримати документи, підтверджуючі родинні відносини між ОСОБА_1 і ОСОБА_3, ОСОБА_1 змушена звернутись для встановлення факту родинних відносин до суду.

Встановлення факту родинних відносин з сестрою ОСОБА_3 заявнику ОСОБА_1 є необхідним для оформлення спадщини та одержання свідоцтва про право на спадщину.

Родинні відносини ОСОБА_1 та ОСОБА_3 підтверджуються наступними документами:

Довідкою про записи в метричній книзі Косьмо-Даміанівської церкви сл. Тернова Вовчанського повіту Харківської губернії підтверджується, що ОСОБА_6 (російською Емельян) є батьком ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_6) ОСОБА_4.

Довідкою № 118 від 03/1966 року, якою підтверджується, що ОСОБА_6 (російською Емельян) Стефанович є батьком ОСОБА_1.

Свідоцтвом про народження № 237934 ОСОБА_7, в якому батьком ОСОБА_7 вказаний ОСОБА_6 (російською Емельян) Стефанович.

У відповідності з п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 року № 5 суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.

Таким чином, суд вважає,що факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, яка померла 05.12.2006 року, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні.

На підставі віщевикладеного, керуючись ч.1 ст.256,259 ЦПК УКраїни,-

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідною сестрою ОСОБА_3 (до шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, померлої 05.12.2006 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або в порядку ч.1 ст. 294 ЦПК України.

Суддя: ОСОБА_8