Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Справа № 644/1081/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2019 року м. Харків.

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді Черняка В.Г.,

за участі:

секретаря судових засідань ОСОБА_1,

представника позивача адвоката Панасенко П.П.,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання.

Позивач просить стягнути з відповідача ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_5 в розмірі ј частки всього його доходу, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви і до закінчення дитиною навчання, однак не пізніше ніж вона досягне 23 річного віку, на користь ОСОБА_4

В обгрунтування позову зазначає, що сторони перебували у шлюбі з 2000 року. Від шлюбу мають сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням суду від 26.05.2017 року шлюб між ними розірвано та стягнуто з ОСОБА_3 аліменти на дитину у розмірі ј частки всіх видів доходів відповідача щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку. 08.02.2019 року ОСОБА_5 виповнилось вісімнадцять років та він продовжує навчання у звязку з чим потребує матеріальної допомоги. Відповідач має стабільний заробіток, а тому має можливість надавати сину матеріальну допомогу.

Позивач в судове засідання не зявилась. Представник позивача адвокат Панасенко П.П. в судовому засіданні позов підтримав.

Відповідач судовому засіданні позов визнав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, перевіривши матеріали цивільної справи, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 2000 року, який розірвано рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 26.05.2017 року, справа № 644/553/17.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого міським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського обласного управління юстиції 06.03.2001 року, актовий запис № 694, батьками дитини є ОСОБА_4, ОСОБА_3.

Відповідно до довідки № 50119 від 01.02.2019 року, ОСОБА_5 навчається на денному відділенні Харківського державного політехнічного коледжу (Харківського ордена «Знак пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва) на 3-му курсі. Зарахований на 1-й курс з 01.09.2016 року. Термін навчання зо 30.06.2020 року. Навчається за бюджетною формою навчання.

Згідно положень п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обовязків, визначених у статті 43 цього Кодексу відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до положень ч.ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно ч. 1 ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

За таких обставин, враховуючи визнання відповідачем позову, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання обгрунтований та підлягає задоволенню.

Посилання позивач в позовній вимозі на мінімальний розмір аліментів, а саме не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, судом не враховується, оскільки прожитковий мінімум для дітей встановлюється до 18 років, а ОСОБА_5 є повнолітньою особою.

Згідно ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Судові витратипо справісудом визначаютьсявідповідно доположень ст.141ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. ст. 180, 181, 182, 183-184 Сімейного кодексу України, ст. ст. 4, 12, 19, 76, 81, 82, 141, 206, 264, 265, 280, 430 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) до ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, місце реєстрації: АДРЕСА_1) про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на повнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частки всіх видів доходу відповідача щомісячно, починаючи з 12.02.2019 року до закінчення ОСОБА_5 навчання або до досягнення ним двадцяти трьох років.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір за позовними вимогами про стягнення аліментів у розмірі 768,40 гривень.

Рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів, з дня проголошення рішення до Харківського апеляційного суду, враховуючи п. 15.5. Розділу 13Перехідні положення ЦПК України, через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 29 березня 2019 року.

Головуючий - суддя: В. Г. Черняк