Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Справа №613/740/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2019 року Богодухівський районний суд Харківської області в складі:

головуючого - судді Шалімова Д.В.,

при секретарі Герасимюк Л.А.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Богодухові цивільну справу №613/740/19, пров. № 2/613/382/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кленівської сільської ради Богодухівського районного суду Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення про присвоєння юридичної адреси будинку,-

ВСТАНОВИВ:

До Богодухівського районного суду Харківської області надійшла позовна заява від ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області, про визнання незаконним та скасування рішення про присвоєння юридичної адреси будинку, в якому вони просять: визнати незаконним та скасувати рішення Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області ХХІІ сесії VI скликання від 01 червня 2012 року, яким присвоєно наступну юридичну адресу житловому будинку АДРЕСА_1 ; присвоєно наступну юридичну адресу житловому будинку АДРЕСА_2 .

Свої вимоги позивачі мотивують тим, що ОСОБА_3 відповідно до витягу з протоколу № 9 Адміністрацією Таверівського радгоспу від 10 вересня 1949 року було надано присадибну ділянку 0, 50 га під індивідуальне будівництва будинку. На вказаній земельній ділянці останнім було збудовано житловий будинок. Після смерті ОСОБА_3 при спадкуванні належний йому будинок було поділено на ідеальні частки, одну з яких успадкувала його донька ОСОБА_2 , власником іншої частки стала ОСОБА_4 . В результаті допущеної помилки при присвоєнні адреси, єдиному житловому будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 було присвоєно дві різні адреси: АДРЕСА_3 , власником якого є ОСОБА_2 та АДРЕСА_3 , власником якого є ОСОБА_4 . Для усунення вказаної неточності останні звернулись до Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області з заявою про зміну поштової адресу будинку. Рішенням Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області ХХІІ сесії VI скликання від 01 червня 2012 року присвоєно наступну поштову адресу: АДРЕСА_4 (власник ОСОБА_2 ), замість АДРЕСА_5 (власник ОСОБА_4 ), замість АДРЕСА_6 . ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та після її смерті житловий будинок успадкував ОСОБА_1 . Рішенням сільської ради про присвоєння адреси від 01 червня 2012 року фактично змінено тип об`єкта нерухомого майна з житлового будинку садибного типу на житловий будинок квартирного типу та порушено права співвласників.

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 а також їх представник - адвокат Панасенко П.П. в підготовче судове засідання не з`явились, надали до суду заяви про слухання справи за їх відсутності. Позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Відповідач Кленівська сільська рада Богодухівського району Харківської області в підготовче судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про слухання справи за її відсутності. Проти задоволення позовних вимог не заперечувала.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до витягу з протоколу № 9 Адміністрацією Таверівського радгоспу від 10 вересня 1949 року ОСОБА_3 отримав присадибну ділянку 0, 50 га під індивідуальне будівництва будинку. На вказаній земельній ділянці останнім було збудовано житловий будинок.

Після смерті ОСОБА_3 при спадкуванні належний йому будинок було поділено на ідеальні частки, одну з яких успадкувала його донька ОСОБА_2 , власником іншої частки стала ОСОБА_4 .

При присвоєнні адреси житловому будинку було допущено помилку, а саме єдиному житловому будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 було присвоєно дві різні адреси: АДРЕСА_3 , власником якого є ОСОБА_2 та АДРЕСА_6 , власником якого є ОСОБА_4 .

Для усунення вказаної неточності останні звернулись до Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області з заявою про зміну поштової адресу будинку. Рішенням Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області ХХІІ сесії VI скликання від 01 червня 2012 року присвоєно наступну поштову адресу: АДРЕСА_4 (власник ОСОБА_2 ), замість АДРЕСА_5 (власник ОСОБА_4 ), замість АДРЕСА_6 .

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та після її смерті житловий будинок успадкував ОСОБА_1

Вказаним рішенням сільської ради фактично змінено тип об`єкта нерухомого майна з житлового будинку садибного типу на житловий будинок квартирного типу та порушено права співвласників.

Факт подання позову свідчить про недосягнення домовленості між сторонами.

Відповідно до ст. 40 Земельного кодексу України, громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.

Згідно ч. 2 ст. 42 Земельного кодексу України, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок помилки, допущеної відповідачем у справі позивачі фактично стали власниками квартир у багатоквартирному житловому будинку, а порядок приватизації земельної ділянки під багатоквартирним житловим будинком на теперішній час не визначено.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Враховуючи наведене, суд вважає позовні вимоги  ОСОБА_1 ,  ОСОБА_2  обґрунтованими, оскільки оскаржуваним рішенням Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області порушено їх права як співвласників житлового будинку. За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Рішення виноситься у межах заявлених вимог, на підставі пред`явлених доказів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ст.ст. 12, 13, 81, 141, 200, 206, 259, 263-265, 354, ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про про визнання незаконним та скасування рішення про присвоєння юридичної адреси будинку - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Кленівської сільської ради Богодухівського району Харківської області ХХІІ сесії VI скликання від 01 червня 2012 року, яким присвоєно наступну юридичну адресу житловому будинку АДРЕСА_1 ; присвоєно наступну юридичну адресу житловому будинку АДРЕСА_2 .

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Апеляційного суду Харківської області, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя