Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

справа № 736/1566/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2019 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Кутового Ю.С.,

при секретарі - Александровій Н.Л.,

розглянувши у підготовчому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Київський районний у м. Полтава відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини,-

 

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 02 червня 2012 року між ним та відповідачкою ОСОБА_2 було укладено шлюб, зареєстрований Наумівською сільською радою Корюківського району Чернігівської області, актовий запис №04. 20 грудня 2017 року рішенням Корюківського районного суду Чернігівської області шлюб було розірвано. Після розірвання шлюбу сторони разом не проживали. Позивачу стало відомо, що після розірвання шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_2 народилась дитина ОСОБА_3 . Позивач був записаний батьком дитини ОСОБА_3 в актовому записі про народження №1409 від 16 листопада 2018 року, складеному Київським районним у місті Полтава відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області на підставі положень ст. 122 СК України. Позивач стверджує про відсутність кровного споріднення між ним та дитиною, яка народжена після розірвання шлюбу, він не є батьком дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . За таких обставин звернувся з даним позовом до суду. Позивач просить суд виключити відомості про нього як батька з актового запису №1409 від 16 листопада 2018 року, складеного Київським районним у місті Полтава відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_3 , про що видано Свідоцтво про народження Серія НОМЕР_1 від 16.11.2018 року.

У підготовче судове засідання позивач не з`явився, його інтереси представляє адвокат Лебединська І.С., яка надала суду заяву про розгляд справ без її участі, позовні вимоги підтримує, просить суд їх задовольнити, судові витрати стягнути з відповідачки.

Відповідачка у підготовче судове засідання не з`явилась, надала суду заяву про можливість розгляду справи за її відсутності, позов визнала у повному обсязі.

Представник третьої особи Київського районного у м. Полтава відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області у підготовче судове засідання не з?явився, надав заяву про розгляд справи без їх участі, у вирішенні позову покладаються на розсуд суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень ЦПК розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого засідання.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206207 цього Кодексу.

Відповідно до частини 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що 02 червня 2012 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, зареєстрований Наумівською сільською радою Корюківського району Чернігівської області, актовий запис №04.

20 грудня 2017 року рішенням Корюківського районного суду Чернігівської області по цивільній справі №736/1274/17 шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було розірвано.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_2 народилась дитина ОСОБА_3 , про що видано Свідоцтво про народження Серія НОМЕР_1 від 16 листопада 2018 року.

ОСОБА_1 був записаний батьком ОСОБА_3 в актовому записі про народження №1409 від 16 листопада 2018 року, складеному Київським районним у місті Полтава відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області на підставі положень ст. 122 СК України.

Позивач стверджує про відсутність кровного споріднення між ним та дитиною, яка народжена після розірвання шлюбу, що він не є батьком дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за таких обставин просить суд виключити відомості про нього як батька з актового запису №1409 від 16 листопада 2018 року, складеного Київським районним у місті Полтава відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_3 , про що видано Свідоцтво про народження Серія НОМЕР_1 від 16.11.2018 року.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя; походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини; дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

Згідно з ч. 1 ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122124126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Згідно з ч. 2 ст. 136 СК України у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

Згідно пункту 11 постанови пленуму Верховного Суду України в «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 року № 3 предметом Доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Згідно з п. п. 2.13.1 «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання», затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження.

Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала.

Таким чином, ОСОБА_1 не є батьком дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відомості про нього як батька дитини підлягають виключенню з актового запису №1409 від 16 листопада 2018 року, складеного Київським районним у місті Полтава відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_3 .

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про визнання батьківства обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Згідно положень ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічне положення щодо повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, також передбачено ч. 3 ст. 7 Закону України про судовий збір.

Оскільки відповідачем позов визнано під час підготовчого засідання до початку розгляду справи по суті, позивачу необхідно повернути з державного бюджету 50% відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 40 копійок.

Решту судових витрат зі сплати судового збору залишити за позивачем.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.122136 Сімейного кодексу України, ст.ст. 451011, ч.1 ст. 142200206263264265 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Київський районний у м. Полтава відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини - задовольнити.

Виключити відомості про ОСОБА_1 як батька з актового запису №1409 від 16 листопада 2018 року, складеного Київським районним у місті Полтава відділом Державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, про народження ОСОБА_3 .

Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у Корюківському районі Чернігівської області, що розташоване за адресою: Чернігівська обл., м. Корюківка, вул. Зарічна, б. 10/1 повернути позивачу ОСОБА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий Зіньківським РВ УМВС України в Полтавській області 10.12.2003 року, з державного бюджету 50% відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову згідно квитанції 0. 0. 1455811288. 1 від 05.09.2019, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.

Учасник справи якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя                                                                 Ю. С. Кутовий