Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Верховний Суд 18 грудня 2019 року (ВС/ККС у справi № 761/2021/16-к) дiйшов до висновку про те, що демонстрація зовнішності особи тому хто впізнає до проведення впізнання тягне за собою недопустимість такого доказу.

Протокол пред`явлення особи для впізнання потерпілою є недопустимим доказом, оскільки він отриманий з порушення вимог ст. 228 КПК України, згідно з якою перед тим, як пред`явити особу для впізнання, слідчий, прокурор попередньо з`ясовує, чи може особа, яка впізнає, впізнати цю особу, опитує її про зовнішній вигляд і прикмети цієї особи, а також про обставини, за яких вона бачила цю особу, про що складає протокол. Якщо особа заявляє, що вона не може назвати прикмети, за якими впізнає особу, але може впізнавати її за сукупністю ознак, у протоколі зазначається, за сукупністю яких саме ознак вона може впізнати особу. Забороняється попередньо показувати особі, яка впізнає, особу, що повинна бути пред`явлена для впізнання, та надавати інші відомості про прикмети цієї особи.

Подробнее...

Верховний Суд 27 листопада 2019 року (ВС/ККС у справi № 686/19218/17) дiйшов до висновку про те, що проведення слідчих дій після фактичного затримання без участі адвоката є однозначним порушенням права на захист.

Підзахисний протягом 7 годин до складання протоколу про затримання та повідомлення про це захисника проти своєї волі перебував у приміщенні підрозділу поліції і фактично був затриманою особою. Після його фактичного затримання без участі адвоката із засудженим проводились слідчі дії.

У зв’язку із порушенням права на захист протоколи слідчих дій (пред’явлення особи для впізнання) є недопустимими доказами.

Подробнее...

Верховний Суд 27 березня 2019 року (ВС/КЦС у справi № 464/1723/14-ц) дiйшов до висновку про те, що у разі порушення цивільного права або інтересу неповнолітньої особи позовна давність починається від дня досягнення нею повноліття.

Подробнее...

Верховний Суд 27 листопада 2019 року (ВС/ККС у справi № 686/19218/17) дiйшов до висновку про те, що пред’явлення особи для впізнання без залучення адвоката є істотним порушенням її прав і свобод.

Подробнее...

Верховний Суд 13 листопада 2019 року (ВС/КЦС у справi № 645/4220/16-ц) дiйшов до висновку про те, що не може добросовісний набувач відповідати у зв`язку із бездіяльністю влади в рамках процедур, спеціально призначених для запобігання шахрайства при вчиненні правочинів з нерухомим майном. Факт незаконного відчуження та допущення продажу квартири не може породжувати правових наслідків для добросовісного набувача, проте, вочевидь, є підставою для виникнення обов`язку щодо відшкодування збитків, що завдані таким відчуженням.

Подробнее...

Еще статьи...