Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Верховний Суд України 23 серпня 2017 року (справа №  6-2125цс16) дійшов до висновку про те, що обов'язок доведення причин пошкодення майна внаслідок залиття квартири та вини осіб, які таке залиття допустили покладається на позивача.

Зокрема, відповідно до ст. 60 ЦПК України обов'язок доведення факту залиття квартири покладено на позивача. Останній до матеріалів позовної заяви мав додати комісійний акт, складений за участю представників обслуговуючої організації, яким би було зафіксовано сам факт затоплення, а також докази причин затоплення та розміру завданих збитків:

Подробнее...

Верховний Суд України 16 серпня 2017 року (справа № 6-782цс17) дійшов до висновку про те, що з огляду на положення статей 1 та 15 ЦПК України, статті 2 КАС України не вважається публічно-правовим і розглядається у порядку цивільного судочинства спір між органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування та суб’єктом приватного права – фізичною особою, в якому фізична особа звернулася до суду за захистом права не публічного, а цивільного, зокрема права на відшкодування завданої шкоди. У такому випадку це спір про цивільне право, хоч в спорі й бере участь суб’єкт публічного права:

Подробнее...

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ 26 липня 2017 року (справа №  357/4295/16-ц) дійшов до висновку про те, що yаявність у особистій власності дружини військовослужбовця житлового будинку, придбаного до шлюбу, не свідчить про покращення житлових умов військовослужбовця і не обумовлює зняття його з квартирного обліку.

У статті 40 ЖК УРСР визначено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках, зокрема, поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

На момент прийняття рішення про зняття з квартирного обліку позивача, його дружині належав житловий будинок. Позивач же одружився  у 2015 році, а тому у відповідності до ст. 57 СК України житловий будинок є особистою власністю дружини позивача, оскільки був набутий нею до шлюбу.

Нарешті, відповідно до приписів статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» і Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройний Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 30 листопада 2011 року № 737 військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі, зокрема, поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за місцем перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в наданні жилого приміщення:

Подробнее...

Верховний Суд України 13 вересня 2017 року (справа №  3-666гс17) дійшов до висновку про те, що підписання господарського договору особою, яка не мала на те повноважень тягне за собою визнання його недійсним.

Незважаючи на те, що договір виконано у повному обсязі, не можна вважати правочин схваленим особою, від імені якої його укладено, якщо дії, що свідчать про прийняття його до виконання, вчинено особою, яка і підписала спірну угоду без належних повноважень:

Подробнее...

Верховний Суд України 6 вересня 2017 року (справа №  6-1844цс16) дійшов до висновку про те, що кредитор одного з подружжя при поділі їх майна є особою, яка має право на апеляційне оскарження, оскільки суд вирішив питання про його права і обов'язки.

Відповідно до частини першої статті 292 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

За змістом зазначеної статті право на апеляційне оскарження мають особи, які не брали участі у справі, проте ухвалене судове рішення завдає їм шкоди, що виражається у несприятливих для них наслідках:

Подробнее...

Еще статьи...