Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Верховний Суд 1 лютого 2018 року (ВС/КЦС у справі № 283/1443/16-ц) дійшов до висновку про те, що виїзд особи на тимчасове проживання до іншої місцевості у зв'язку з навчанням або роботою не є поважною причиною відсутності члена сім’ї за місцем проживання

Згідно з ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Крім того Верховний Суд зазначив, що висновок апеляційного суду про поважність причини непроживання відповідача у спірному житловому приміщенні внаслідок його проживання в іншій місцевості у зв’язку з роботою не ґрунтується на нормах закону (статті 3, 6, 8 Закону України «Про свободу  пересування та вільний вибір місця проживання в Україні») та спростовується доказами, наданими позивачкою:

Подробнее...

Верховний Суд 23 січня 2018 року (ВС/КАС у справі № К/9901/1286/18) дійшов до висновку про те, що матеріали перевірки за постановою слідчого, можуть бути підставою для прийняття податкових повідомлень-рішень лише після винесення обвинувального вироку, або рішення про закриття кримінальної справи:

Подробнее...

Верховний Суд 23 січня 2018 року (ВС/КАС у справі № 369/3184/14-а) дійшов до висновку про те, що незазначення місця розташування земельної ділянки є порушенням порядку звернення та підставою для відмови в її наданні у зв'язку з фактичною відсутністю, тобто невизначеністю.

Системний аналіз норм права, що містяться у  статтях 116, 118, 122 Земельного Кодексу України дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Ці норми передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у власність, за результатами розгляду яких визначені в законі органи приймають одне з відповідних рішень. При цьому, зазначення на карті бажаного місця розташування земельної ділянки має значення для надання об'єктивної оцінки та відповідні на клопотання заявника, оскільки пошук такої ділянки до повноважень ради не віднесено:

Подробнее...

Верховний Суд 18 січня 2018 року (ВС/КЦ у справі №  198/476/16-ц) дійшов до висновку про те, що та а обставина що позивач не знав про смерть спадкодавиці, оскільки вона проживала в іншому населеному пункті, не може вважатися поважною причиною пропуску строку звернення із заявою про прийняття спадщини:

Подробнее...

Верховний Суд 18 січня 2018 року (ВС/КГС у справі № 910/12017/17) дійшов до висновку про те, що при відмові орендарю у поновленні договору оренди на новий строк або на нових умовах власник зобов’язаний чітко вказати причину, інакше переважне право орендаря буде порушено.

Переважне право орендаря передбачено і ст. 777 ЦК України, і ст. 285 ГК України, і ст. 17 ЗУ «Про оренду державного і комунального майна». Суть такого право зводиться до того, що сумлінний орендар має переважне право перед іншими бажаючими на укладання договору оренди на новий строк, або на тих самих умовах, що були або на нових умовах.  При цьому власник майна повинен запропонувати цьому орендарю нові умови, і тільки у випадку його відмови – передати майно в оренду іншій особі на тих же самих умовах, що були запропоновані орендарю.

На противагу переважному праву орендаря діє ціла низка статей законів на  захист права власника, зокрема в даному випадку ст. 319 ЦК України, відповідно до якої власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Ця та інші статті дозволяють власнику майна відмовитися від подальшої передачі його в оренду після спливу строку договору оренди та використовувати своє майно у власних потребах. Проте і це рішення повинне бути доведено до орендаря. Тільки після доведення цього рішення власником переважне право орендаря припиняється:

Подробнее...

Еще статьи...