Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Верховний Суд України 1 липня 2015 року (справа №  6-396ц15) дійшов до висновку про те, що якщо була передача нерухомості, в якій проживала малолітнья дитина,  в іпотеку всупереч вимогам статті 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» без передньої згоди органу опіки та піклування, то спірний договір іпотеки не відповідає вимогам статті 203 ЦК України, а тому на підставі статті 215 ЦК України він підлягає визнанню недійсним як такий, що  порушує майнові права малолітньої дитини:

Подробнее...

Верховний Суд України 18 червня 2015 року (справа №  5-24к15) дійшов до висновку про те, що замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК України, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі. Визначальним при цьому є суб'єктивне ставлення винного до наслідків своїх дій:

Подробнее...

Верховний Суд України 24 червня 2015 року у справі № 6-472цс1 дійшов до висновку щодо спадкування суми пенсії. Кошти після зарахування на рахунок отримувача стали його власністю, втратили свій цільовий статус (пенсії, соціальних виплат), та набули статус вкладу. При цьому перерахування (видача) вкладу можливе лише в порядок та спосіб, визначений законодавством, шляхом отримання спадщини спадкоємцями померлого вкладник:

Подробнее...

Верховний Суд України 21 січня 2015 року (справа №  6-197цс14) дійшов до висновку про те, що у разі, якщо на виконання правочину було передано майно, такий правочин не може бути кваліфікований як фіктивний. Ознака вчинення правочину лише для вигляду повинна бути властива діям обох сторін правочину. Якщо одна сторона діяла лише для вигляду, а інша – намагалася досягти правового результату, такий правочин не може бути фіктивним:

Подробнее...

Верховний Суд України 24 червня 2015 року у справі № 6-472цс1 дійшов до висновку про те, що у разі набуття права власності на земельну ділянку за цивільно-правовою угодою воно посвідчується не державним актом, а відповідною цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, який установлено законом:

Подробнее...

Еще статьи...