Адвокат в Харькове

Адвокат в Харькове . Юридические услуги . Уголовные дела . Помощь при ДТП. Брачный договор. Раздел имущества. Абонентское обслуживание .Возмещение ущерба

Верховний Суд України 25 листопада 2015 року (справа №  6-1829цс15) дійшов до висновку про те, що поняття «спосіб і порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке розраховане на виконавче провадження. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення — це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, що встановлено ст.16 ЦК. Під зміною способу виконання рішення суду слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений. Суди попередніх інстанцій, задовольняючи заяву про зміну способу виконання судового рішення з повернення майна (відновлення становища, яке існувало до порушення — п.4 ч.2 ст.16 ЦК) на стягнення його вартості (відшкодування майнової шкоди — п.8 ч.2 ст.16 ЦК) фактично змінили рішення суду по суті та самостійно змінили спосіб захисту, передбачений ст.16 ЦК:

Подробнее...

 

Верховний Суд України 18 листопада 2015 року (справа №  6-1884цс15) дійшов до висновку про те, що сам по собі факт неналежного повідомлення боржника про проведення прилюдних торгів не може бути підставою для визнання таких недійсними. Головна умова, яка повинна бути встановлена судами, це наявність порушень, що могли вплинути на результат торгів, а тому окрім наявності порушення норм закону при проведенні прилюдних торгів повинно бути присутнє порушення прав і законних інтересів особи, яка їх оспорює, способом захисту яких є визнання прилюдних торгів недійсними. Так, якщо повідомлення про проведення прилюдних торгів було направлено без дотримання вимог Тимчасового положення, чим грубо порушено вимоги про повідомлення боржника про дату, час, місце проведення прилюдних торгів, а також про стартову ціну реалізації майна, то зазначені обставини в сукупності вплинули на результат прилюдних торгів і зміст самого правочину, оскільки майно було реалізовано без належного повідомлення про це боржника, зокрема, наслідком чого було позбавлення його права на оскарження стартової ціни реалізації майна, а тому прилюдні торги необхідно визнати недійсними:

Подробнее...

Верховний Суд України 23 вересня 2015 року (справа №  6-258цс15) дійшов до висновку про те, при визначенні початку перебігу позовної давності слід виходити не з часу, коли сторони розірвали шлюб, а з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого майнового права, оскільки сам по собі факт припинення шлюбу не свідчить про порушення права власності одного з подружжя. Неподання позову про розподіл майна, в тому числі до закінчення трьох років від дня розірвання шлюбу, при відсутності доказів, що підтверджують заперечення права одного з подружжя на придбане в період шлюбу майно, зареєстроване за іншим чоловіком, не може свідчити про порушення прав і вказувати на початок перебігу позовної давності:

Подробнее...

Верховний Суд України 18 листопада 2015 року (справа №  6-28цс15) дійшов до висновку про те, що норми Закону «Про виконавче провадження» дозволяють державному виконавцю передавати на реалізацію предмет іпотеки в ході примусового виконання рішень судів про стягнення на користь іпотекодержателя заборгованості, яка випливає з забезпечених іпотекою зобов'язань, за таких умов:

- Відсутність у боржника будь-якого іншого майна, на яке можна в першу чергу звернути стягнення;

- Наявність заборгованості виключно перед іпотекодержателем:

Подробнее...

Верховний Суд України 11 листопада 2015 року (справа №  6-2056цс15) дійшов до висновку про те, що у разі, якщо кредитор змінює на підставі частини другої статті 1 050 ГК строк виконання основного зобов'язання, то передбачений частиною четвертою статті 559 ЦК 6-місячний термін обчислюється від цієї дати. У 6-місячний термін банк в будь-якій формі вимог до поручителя не пред'явив, отже, позов до поручителя подано з пропуском встановленого 6-місячного терміну:

Подробнее...

Еще статьи...