Справа № 635/8011/16-ц

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 липня 2017 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

Головуючого судді Караченцева І.В.,

за участю секретаря Ус Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт.Покотилівка заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Панасенко П.П. про забезпечення позову,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРИВАТБАНК» про заборону вчинення дій, що порушують право власності.

До суду надійшла письмова заява представника позивача про забезпечення позову шляхом заборони продажу та будь-якого відчуження житлового будинку, що розташований за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Високий, вул.Пшенички, 5.

У відповідності з вимогами ч. 3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.

Враховуючи, що даний спір виник у звязку з виникненням майнового спору відносно вищезазначеного нерухомого майна, та якщо відповідач відчужить дане майно то ці обставини в подальшому може вплинути на обєктивний розгляд справи, утруднити чи зробить неможливим виконання рішення суду, представник позивача просить суд заборони продаж та будь-яке відчуження на вищезазначене нерухоме майно.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, після відкриття провадження, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що діями відповідача, який може розпорядитися спірним майном, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, вважає, що заяву про забезпечення позову треба задовольнити частково ,а саме вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відчуження будинку.

В задоволені вимог про забезпечення позову у вигляді заборони продажу — відмовити, так як даний вид заборони, на думку суду, не є доцільним, оскільки вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони відчуження земельної ділянки є достатнім.

Керуючись ст.ст.151-153 ,210 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Панасенко П.П. про забезпечення позову — задовольнити частково.

Накласти заборону на відчуження житлового будинку, що розташований за адресою: Харківська область, Харківський р-н, смт. Високий, вул. Пшенички, 5.

В іншій частині — відмовити.

Копію ухвали направити до Центру надання адміністративних послуг Харківської районної державної адміністрації (м. Харків, вул. Григорівське шоссе, 52).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області шляхом подачі в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.В.Караченцев