Справа №642/4304/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 квітня 2019 року                                             м. Харків

Ленінський районний суд м. Харкова у складі: головуючого — судді Шрамко Л.Л., за участю секретаря- Тугая К.В., прокурора- Хірного В.О., захисника — Іванової О.І., обвинуваченої — ОСОБА_2, представника власника арештованого майна — Панасенка П.П.,

розглянувши у відритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Харкові клопотання ОСОБА_4 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України,

в с т а н о в и в:

В провадженні Ленінського районного суду м.Харкова перебуває кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України.

ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що за попередньою змовою групою осіб, діючи від імені ПП «АС-ГРУП-КЕШ-ГАРАНТ», разом з невстановленою особою, відомою як ОСОБА_5, заволоділа  шляхом обману грошовими коштами, які були перераховані  на рахунок  вказаного підприємства, директором якого є ОСОБА_4, чим 11 потерплим було заподіяно матеріальну шкоду.

Кримінальне провадження перебуває на стадії судового розгляду.

Власник арештованого майна ОСОБА_4 звернулась до суду з заявою, яке по суті є клопотанням, поданим в порядку ст. 174 КПК України, про скасування арешту майна у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2, тимчасового вилученого в ході проведення обшуку 08.06.2018 з-а адресою: АДРЕСА_1, а саме: ноутбука чорного кольору ТМ «Азиз Х598», зовні без серійного номеру, зарядного пристрою для вказаного ноутбуку; трудової книжки НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_4, трудової книжки НОМЕР_2 на ім’я ОСОБА_4, записної книжки червоного кольору «Оирibenne», банківської картки НОМЕР_3 «Глобусбанк», банківської картки НОМЕР_4 «ГлобусБанк», банківсьької картки НОМЕР_5 «Сбербанк», банківської картиу НОМЕР_6 «ГлобусБанк», банківської картки НОМЕР_7 «Сбербанк», нетбуку «Азиз х 200т» (серійний номер Е7посх 19650828Г), зарядного пристроюдля «Нетбук» «Азиз х 200т», службового посвідчення «Раniегга» НОМЕР_8 на ім’я ОСОБА_4.1 шт., службового посвідчення «Об’єктивна газета НОМЕР_9 на ім’я ОСОБА_4- 4 шт., посвідчення водія на ім’я ОСОБА_4 НОМЕР_10, закордонного паспорту НОМЕР_11 на ім’я ОСОБА_4, паспорту громадянина України НОМЕР_12 на ім’я ОСОБА_4

В обґрунтування клопотання ОСОБА_4 послалась на те, що 12 квітня 2018 року було відкрито кримінальне провадження №42018221090000112 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст, 190 КК України, а саме — заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство; вчинене за попередньою змовою групою осіб) на підставі відомостей про те, що допитаний в якості потерпілого ОСОБА_6 пояснив, що знайшов оголошення на сайті «ОЛХ», після чого, попередньо обмовивши умови, зустрівся з раніше невідомою дівчиною, в подальшому встановленою як ОСОБА_2, яка повідомила, що працює на ІТП «АСГРУП-КЕШ-ГАРАНТ», директором якого є ОСОБА_4, а компанія є посередником, головний офіс знаходиться в м. Чернівці

08.06.2018 на підставі ухвали Ленінського районного суду м. Харкова від 05.06.2018 №642/2166/18 за адресою АДРЕСА_1, був проведений обшук в результаті якого було вилучено вищезазначені речі і документи.

ОСОБА_4 послалась на те, що ніякого відношення до вказаного кримінального провадження не має, та накладенням арешту порушене її право на мирне володіння майном.

В судове засідання власник майна ОСОБА_4 на виклики суду не з’явилась.

Представник власника майна ОСОБА_4 — адвокат Панасенко П.П. в судовому засіданні просив клопотання задовольнити, послався на те, що правові підстави для подальшого арешту майна ОСОБА_4 відсутні. Крім того, протиправним є вилучення особистих документів ОСОБА_4, оскільки вона позбавлена можливості вільно пересуватись без документів, що посвідчують її особу.

Прокурор Хірний В.О. не заперечував проти повернення особистих документів ОСОБА_4, заперечував проти повернення банківських карток та іншого майна, пославшись на те, що матеріали кримінального провадження виділені в окреме провадження, триває досудове розслідування та на грошові кошти на банківських картках та вилучене майно визнано речовим доказом, на вказане майно може бути звернено стягнення за цивільними позовами потерпілих.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_2 Іванова О.І. та обвинувачена ОСОБА_2 не заперечували проти задоволення клопотання.

Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку про часткове задоволення клопотання з таких підстав.

В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №42018221090000112 від 12.04.2018 за правовою кваліфікацією — ч.3 ст. 190 КК України за фактом шахрайських дій осіб, незаконного заволодіння шляхом обману грошовими коштами ОСОБА_6 на суму 75 000 грн., який 31.01.2018, перебуваючи по вул. Слов`янській б. 6 в м. Харкові, у приміщенні банку ПАТ «КБ Глобус», будучи ведений в оману невстановленою особою, що назвалася Марією, перерахував на рахунок ПП «АС_ГРУП-КЕШ-ГАРАНТ», грошові кошти в розмірі 75 000 грн., за придбання по договору автомобіля «Great Wall H3», на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м.Харкова від 05.06.2018 року за місцем проживання ОСОБА_4 був проведений обшук, в ході якого було вилучено вказане майно.

Ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м.Харкова від 12.06.2018 року за клопотанням слідчого накладено арешт на вказане майно, яке має значення для кримінального провадження та визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Згідно Реєстру матеріалів досудового розслідування у кримінального провадження № 42018221090000112 вбачається, що 9 серпня 2018 року прокурором Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури №1 Уткіним Д.Ю. винесена постанова про виділення матеріалів кримінального провадження.

Як зазначено у статті 174 КПК України власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час судового провадження розглядається судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Суд вважає необхідним скасувати арешт та повернути власнику її особисті документи, а саме трудові книжки, посвідчення водія, закордонний паспорт та паспорт громадянина України, службові посвідчення «Panierra» та «Об’єктивна газета НОМЕР_9», оскільки вказані документи посвідчують її особу, підтверджують наявність у неї певних прав, а прокурором не доведено, що вказані документи на даний час мають якесь доказове значення для кримінального провадження.

В інший частині клопотання задоволенню не підлягає, оскільки у виділеному кримінальному провадженні триває досудове розслідування, та вказане майно має доказове значення у кримінальному провадженніта визнано речовим доказом, про що зазначено в ухвалі слідчого судді про накладення арешту, .

Отже, потреба у подальшому застосування арешту іншого майна не відпала, повернення цього майна у даному кримінальному провадженні може призвести до втрати доказів у виділеному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-174372376 КПК України, суд, —

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_4 про скасування арешту майна задовольнити частково.

Скасувати арешт майна, накладеного ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м.Харкова від 12 червня 2018 року, а саме: трудової книжки НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_4, трудової книжки НОМЕР_13 на ім’я ОСОБА_4, посвідчення водія на ім’я ОСОБА_4 № НОМЕР_10, закордонного паспорту НОМЕР_11 на ім’я ОСОБА_4, паспорту громадянина України НОМЕР_14 на ім’я ОСОБА_4, службові посвідчення «Panierra» № 04 на ім’я ОСОБА_4, «Об’єктивна газета НОМЕР_9» на ім’я ОСОБА_4,

Вказані документи повернути власнику — ОСОБА_4.

В інший частині клопотання залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя —                                                         Л.Л. Шрамко